Виставка графічних робіт у стилі коміксів
7 - 31 жовтня 2019 року

"Іван Мазeпa. Мальована стрічка" - всеукраїнський історично-мистецький проект, створений 17 українськими художницями та істориком Анатолієм Горовим за підтримки Національного Заповідника Києво-Печерської Лаври.

Полеміка та дискусії щодо оцінки дій та вчинків Івана Мазепи і досі тривають у певних колах. Причина у тому – що занадто великий масштаб цієї особистості, і важко збагнути та вмістити його у певні рамки. Гетьмана Івана Мазепу ненавиділи та любили, побоювались та поважали, цінували і остерігались, придавали анафемі і прославляли, оббріхували і виправдовували, як в часи його кермування, так і пізніше, у наступні десятиліття та століття. На відкритті виставки глядачі познайомились з виставою "Мазепа-Мотря-Україна. Розвінчування міфів."

Які були відносини Івана Мазепи та молодої Мотрі Кочубей? Політичний детектив часів правління гетьмана Івана Мазепи. Насправді, ця історія була куди складнішою і цікавішою, ніж багато хто вважає. У ній було місце і політичним інтригам, і романтиці.

Учасниці проекту: Міхно Світлана, Наіна Зайцева (12 років), Ната Расп, Стася Кравченко (14 років), Тетяна Токарева-Асмолкова, Ольга Адам, Оксана Шалімова, Юлія Більчук, Яна Власенко-Бернацька, Тетяна Золотухіна, Софія Резніченко, Лілія Постіл, Ольга Машевська, Ольга Матвєєва, Любов Лисенко, Олена Смаль.

Організатори: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, творче об’єднання "Мисткині", Будинок Дитячої Творчості Подільського району, Музей Гетьманства. Також було представлене дефіле одягу в стилі бароко від "Тeкстильний дизайн та модeлювання одягу" (Кeрівник Т. Мітрошина, Будинок дитячоі творчості на Подолі).

Куратор проекту - Оксана Зайцева.