Живопис Андрія Серебрякова (Україна), приватна колекція
та Івана Стоянова (Болгарія), з фондів Музею гетьманства
16 – 31 березня 2020 року

В Музеї гетьманства працює виставка творів Андрія Серебрякова та Івана Стоянова. Виставка триватиме до 31 березня.

Андрій Серебряков український художник, автор творів батально-історичного жанру. Народився 4 червня 1966 року в місті Кіровську, Україна . Проживає та працює в Києві.
У 1982 році вступив до художнього училища ВДХУ, курс М.О. Піщанського. З 1988 по 1995 рік навчався у Київському художньому інституті на факультеті живопису, майстерня Народного художника Української РСР, професора В.В. Шаталіна. Напрямком батального жанру захопився ще в художньому училищі. В 1995 році закінчив Київську художню Академію. З 1996 по 2000-й рік на запрошення мистецьких галерей та приватних замовників перебував у творчому відрядженні за кордоном: Туреччина, Саудівська Аравія, Австрія. Багато років співпрацює з Національним військово-історичним музеєм України та іншими музеями країни. Також працює в галузі станкової графіки, книжкової ілюстрації та монументального живопису.
Значна частина доробку складають праці на тему Козацької доби.

З початку 90-х років бере участь у мистецьких заходах, як в Україні, так і за кордоном. Більшість картин знаходяться у приватних зібраннях України, Австрії, Іспанії, Молдови, Португалії, Румунії, Туреччини, Саудівська Аравія, США та Китаю, а також в музеях України та галереях Києва. Член Національної спілки художників України.

Іван Стоянов народився 1961 року в Болгарії.

Закінчив Шуменський університет ім. Єпископа Костянтина Преславського і отримав ступінь магістра класичних мистецтв. З 1986 року бере участь у колективних національних і міжнародних виставках. Провів 37 персональних виставок у Болгарії і закордоном.

Картини І. Стоянова зберігаються в музеях і приватних колекціях Болгарії, України, Китаю, Японії, Білорусії, Португалії, Іспанії, Італії, Польщі, Франції, Македонії та в Ізраїлі.

Іван Стоянов є щирим другом Музею гетьманства. Цього року вже  п’ята експозиція  митця в нашому Музеї. У 2019 році до 380-річчя від дня народження гетьмана Івана Мазепи він спеціально підготував  23 картини присвячені гетьману і подарував їх Музею. І це вже не перший його дарунок.