Живопис та декоративно-прикладне мистецтво
25 листопада – 14 грудня 2019 року

В Музеї гетьманства триває виставка живопису Івана Черниша та творів декоративно-прикладного мистецтва Наталії Дмитренко.

Організатори виставки - Центр Української Культури та Мистецтва і Музей гетьманства за підтримки Українського фонду культури ім. Б. Олійника, Національної Спілки художників України, Київського міжнародного земляцтва, «Житомирського земляцтва», Поліграфічного виробництва «УкрСІЧ», Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ (КПІ).

Іван Святославович Черниш – Заслужений художник України, Лауреат міжнародної премії ім. Г.С. Сковороди, член Національної Спілки художників України, член Президії Українського фонду культури, Доцент кафедри графіки НТУУ «КПІ». Народився 1 грудня 1951 р. на Житомирщині.

Закінчив Одеське художнє училище й Національну Академію образотворчого мистецтва та архітектури. Працює в галузі станкового та монументального живопису. Використовує різноманітні техніки: розпис, вітраж, мозаїку, скульптурний барельєф, сграфіто.

Роботи Івана Черниша знаходяться в приватних колекціях в Україні та за її межами. Учасник багатьох виставок, як всеукраїнських, так і закордонних. Експозицією своїх художніх творів митець відкриває перед відвідувачами прекрасний світ рідної України, а також – образ Людини творчої, яка черпає снагу свого натхнення в красі рідного краю.

Живописний ряд започатковує твір «Мама», про який Заслужений діяч мистецтв, академік, мистецтвознавець Дмитро Янко написав: «Іван Черниш створив образ матері Марії, яка, як і всі Матері Землі, тче нескінченну золоту нить вічності».

Продовжують ряд пейзажі, без важких нарочитих ефектів. Адже справжня краса не потребує прикрашення та надуманості – вона стримана й глибока своїм первозданним змістом. Усі художні твори Івана Черниша поєднує лірична задушевність і глибока людяність. В них відчутна глибина художнього бачення й колористична майстерність.

Окрасою виставки та її гармонійним продовженням є високохудожні твори, виконані в техніці в’язання Наталією Дмитренко. Саме вона перемогла в конкурсі «Моя в’язана мрія», що відбувався восени 2016 року в межах Всеукраїнської виставки в’язання «Тепла осінь», в Центрі Української Культури та Мистецтва. Відвідувачів підкорили високохудожні вироби Наталії Дмитренко, які вирізняються особливою делікатністю, витонченим поєднанням авторського задуму та досконалого технічного виконання.