Євгенія Карацюба 18.01.2021

Руслан Саєнко художник від Бога. Про музейних працівників казав: «це святі люди». Багато років співпрацював з Музеєм гетьманства доки дозволяло здоров’я.

Народився художник в 1933 році у родині службовців у Ташкенті, куди виїхали рятуючись від голоду в Україні. В 1951 році вступив до Ленінградського Художньо-графічного педагогічного училища. Після закінчення поступає до Київського Художнього  інституту в майстерню книжкової графіки Народного художника СРСР В. Касяна. Викладачами його  були: О. Данченко, Г. Якутович, Г. Гавриленко, В. Чебаник.

З 1962 року активний учасник Республіканських, Всесоюзних і Міжнародних художніх виставок. З 1980-го року член Спілки Художників СРСР. Твори митця  знаходяться у 15-ти Державних Музеях України та Росії, а також у приватних колекціях Франції, Чехії, Словаччини, Польщі, Кореї, Гонконгу, Люксембургу, США. Працює художник у жанрі живопису, графіки, а також в області прикладного мистецтва (гобелен). Музею гетьманства подарував чудові екслібриси.  Наші фонди поповнилися цілим рядом його прекрасних картин.

Руслан Саєнко людина високої культури, шануємо його і щиро вдячні, що у становленні нашого музею є такі люди.

Млин. 2014 р.   Есклібрис Музею. 2012 р.

Ескіз вітражу "Гетьман" 1998 р.   Бандурист. Київ, 1995 р.

Козацька старшина. 2000 р.