Євгенія Карацюба 28.01.2021

З Василем Степановичем Василенком колектив Музею познайомився в 1996 році. До нас, його привів художник Музею Микола Павлусенко, як свого друга. Пан Василь консультував нас як професійний художник при створенні перших тимчасових виставок. Ми вже були знайомі з його прекрасним оформленням книги Володимира Антоновича «Про козацькі часи на Україні» (1991 р. Видавництво «Дніпро»). Книга слугувала нам в роботі, ми були в захопленні від його графічних портретів гетьманів України.

З 2007 по 2010 роки В. Василенко працював у штаті Музею. Художником був створений портрет фастівського полковника Семена Палія. У 2008 році до 135-ї річниці від дня народження Гетьмана Української Держави Павла Скоропадського ним був створений на основі архівних досліджень, спільно з співробітниками, календар Гетьмана. А також видана його авторська листівка Павло Скоропадський. Василь Степанович багато років працює в комісії Укрпошти по виданню марок, блоків, конвертів видатних діячів України. І щоразу дарував для фондів Музею цікаві предмети філателії зі своїм авторським підписом.

Його працями з філателії цікавиться і захоплюється Всеволод Соколик (Канада), котрий організовував невелику виставку у Торонто філателії Василя Василенка.

Василь Степанович народився 28 лютого 1949, смт Глеваха Київської області. В 1974 році закінчив Київський художній інститут, його вчителями були Тетяна Голембієвська, Тетяна Яблонська. Учасник Всеукраїнських мистецьких виставок. Працює у галузі монументально-декоративного мистецтва, живопису, книжкової і станкової графіки.

Завжди залишається другом Музею гетьманства.