Людмила Бевз 05.02.2021

Білий, пухкий сніг прикрашає садибу музею та закликає на наше подвір'я дітвору, що завжди з радістю та веселощами будує навколо музейної кам'яниці снігові укріплення.

Зимові дитячі розваги в усі часи є джерелом натхнення та втіхи для кожної родини.

Діти родини Скоропадських теж любили та вміли забавлятися сніжними зимами. Музейна колекція фото Скоропадських, розповідає нам про те, як вони тепло вбравшись у валянки, пальтечка, шапки й рукавички мали такі ж самі забави, як і сучасні діти. Маріка, Лілі, Петро та Данилко каталися на санчатах, будували снігові хатинки, розкидали сніг лопатками.

У п'ятирічному віці Данило навчився добре їздити на лижах, що викликало захоплення та гордість у батька. Павло Петрович Скоропадський згадував про це, розповідаючи як: «Під час якоїсь верхової прогулянки, глибоко поринувши у свої думки, я раптом почув перед собою дитячі голоси. Переді мною був невеликий горбок, на якому стояв довгий сарай з великим спадистим дахом. Дах сараю служив трампліном для стрибків. Ціла купа фінських хлопців невтомно залазила по другому боці сараю вгору на дах, відштовхувалася, з'їжджала вниз по даху і стрибала якомога далі в сніг. Це була весела картина. Особливо впав мені в око найменший з них. Мабуть, тому, що він був такий легенький, стрибав найдалі. І раптом хлопчик починає махати своїми лижними палицями й захоплено кричить «Папа, папа!!!». Це був мій власний маленький Данило. Я був страшенно гордий за нього».

А ви любите зиму? Які дитячі зимові потіхи для вас є найвеселішими?

Набавившись досхочу зимовими розвагами приходьте з родиною до музею, де на вас чекають цікаві історії та унікальні музейні предмети.