Тетяна Ляпіна 11.03.2021

Сьогодні нашому Музею 28 років. В день народження Музею гетьманства хочемо згадати людей, що причетні до його становлення.

Саме 11 березня 1993 року Розпорядження про створення Музею гетьманства підписав Іван Миколайович Салій, представник Президента України у м. Києві. Він розпорядився підготувати проектно-кошторисну документацію та здійснити реставрацію кам'яниці. Створення Музею гетьманства для Івана Миколайовича було не обов'язком чиновника, а особистим інтересом. Оскільки створений ним Благодійний фонд Івана Мазепи основною метою зазначив «розбудову української держави, відродження культурної спадщини України, збереження і відтворення історико-архітектурних та мистецьких шедеврів Києва, увічнення пам’яті славетного державного діяча нашої країни Івана Мазепи». Перше цільове призначення коштів фонду – відновлення, реставрація будинку та її садиби доби Івана Мазепи на Подолі.

Іван Салій ніколи не втрачав батьківського зв’язку зі старовинним «Будинком Мазепи». Йому він віддав частину серця, реставруючи її, тримаючи на контролі становлення та розвиток Музею, підставляв плече допомоги в проблемні часи. Іваном Миколайовичем передано до музею перші експонати – дві старовинні шаблі з козацьких могил на Харківщині, львівське гутне скло, книжка-стародрук та інше.

Іван Миколайович щорічно вітав наш музей з днем народження, приходив на наші святкування та заходи, підтримував наші проекти.

Сьогодні, святкуючи чергову річницю Музею гетьманства віддаємо шану Людині, що доклала багато сил та енергії збереженості історичної забудови Києва. Дякуємо Іване Миколайовичу!