Євгенія Карацюба 15.04.2021

Дмитро Власович Степовик,

людина яка все своє життя присвятила вивченню історії мистецтва, історії української православної церкви, становленню української державності. Тому народження Музею гетьманства в 1993 році у місті Києві він вважав своєю особистою справою. Коли траплялася нагода завжди скеровував придбання нових експонатів до фондів та експозиції музею. Ось одна така історія: Дмитро Власович летів у літаку з американського континенту до Києва. Поруч з ним сидів відомий оперний співак, розговорилися і співак показав кілька марок УНР, сказавши: «Я везу їх у подарунок своєму другові колекціонеру». Дмитро Власович подивився на нього і каже: « Везеш ти цей подарунок до Музею гетьманства у місті Києві», і передав йому адресу і телефон директора. І співак, приїхавши, передав марки до Музею.

З подачі Дмитра Власовича ми познайомилися з Олександром Польцем (США), який привіз світлини з портрета Симона Петлюри роботи художника Олекси Булавицького. А сам портрет за порадою Дмитра Власовича Олександр Полець надіслав до музею з Америки.

Дмитро Власович був частим гостем на багатьох цікавих заходах Музею і часто дарував нам свої книги з дарчими написами та екслібрисами.

Народився Дмитро Степовик 7 жовтня 1938 р. в селі Слободище Бердичівського району на Житомирщині. У 1951-му році з батьками переїхав до містечка Камінь-Каширський. З 1955 по 1960-ті роки навчався на факультеті журналістики в Київському університеті ім. Тараса Шевченка. Далі аспірантура Інституті мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М.Рильського (1967-70), захистив кандидатську дисертацію на тему: «Творчість гравера Олександра-Антонія Тарасевича у ХVІІ-ХVІІІ ст.» (1970). У цьому ж інституті працював на посадах молодшого, старшого, провідного, головного наукового співробітника. Автор багатьох книг і наукових статей.

Лауреат премій імені Івана Франка, імені митрополита Андрея Шептицького, імені митрополита Іларіона Огієнка, міжнародної премії Фундації Антоновичів, Фундації Воляників-Швабінських, Фундації Воскобійників і премії імені Івана Нечуя-Левицького Українського фонду культури.

Нагороджений орденами св. Володимира Великого 3-го (1998), 2-го (2003) і 1-го (2008) ступенів, святих Кирила і Мефодія (2005); «За заслуги» 2-го ст. (2008).

Почесний громадянин м. Камінь-Каширський. Дмитро Власович бажаний гість у багатьох музеях України І дорога людина для Музею гетьманства.