3 грудня 2018 року до Музею гетьманства завітали давні друзі музею - родина Соколиків: пані Оксана Соколик та її син Всеволод.

28 листопада 2018 року - 3 січня 2019 року

В залах музею гетьманства відкрилась виставка кераміки «Шлях 20+». Це роботи учнів спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського, що знаходиться в місті Опішне на Полтавщині. Виставка організована за підтримки Благодійної організації «Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

З 3 по 22 квітня 2018 року у музеї експонуються живописні картини сучасних київських художників творчої майстерні "Артос".

З 19 березня по 10 квітня 2018 року в музеї експонується виставка живопису Ануш і Рози Алмазян"Дует фарб" (м. Одеса).

З 1 по 20 березня у музеї експонується персональна виставка живопису Олександра Добродія (м.Київ)

Перші козацькі читання пам'яті Володимира Кривошеї.

Володимир Володимирович Кривошея – доктор історичних наук, відомий науковець, дослідник генеалогії козацької старшини, великий друг Музею гетьманства. Багато років свого життя присвятив дослідженню елітарних верств суспільства часів Гетьманщини. Головним завданням своїх досліджень Володимир Кривошея бачив у широкому вивченні провідних козацьких родин гетьманщини, вивчав головні шляхи формування козацької старшини, систематизував і доповнював наші знання про родоводи українських гетьманів та основних козацько-старшинських родин Гетьманщини. На жаль, 30 квітня 2015 р. його не стало. Це величезна втрата як для наукового загалу, так і для звичайних громадян, що цікавляться власними родоводами. Будучи активним дослідником В.Кривошея ініціював та провів багато наукових конференцій в різних куточках України. Залишивши велику кількість учнів, друзів, прихильників Володимир Володимирович продовжує жити в нашій пам'яті, серцях, а його праці й далі допомагають розкривати нові сторінки історії персонально-урядової верхівки Гетьманщини. Тому продовжуючи традицію започатковану Володимиром Володимировичем представляти результати своїх досліджень у Музеї гетьманства на засіданні «Гетьманської вітальні», було вирішено започаткувати проведення щороку в червні (до його дня народження) всеукраїнську науково-практичну конференцію «Кривошеїні читання». Напрямки роботи конференції були визначені наступні: українська державність у XVII – XVIII ст.: суспільно-політичні та станові трансформації, духовне та культурне життя; персоніфікація історії козацтва XVII – XVIII ст.; козацька Україна в історії Європи та Азії; біографічні та генеалогічні студії.