Ювілейна фото-речова виставка до 100-річчя від дня народження Олени Отт-Скоропадської
5 липня 2019 року

 

Гетьманівна Олена - наймолодша донька Павла Скоропадського, гетьмана Української Держави. І за визначенням самої Олени Павлівни - остання з роду Скоропадських.

Народилася 5 липня 1919 р. в Берліні. Вона росла жвавою та допитливою дитиною. Її виховання значно відрізнялося від виховання старших дітей родини. І це вплинуло на формування характеру. Олена Павлівна була самостійною та цілеспрямованою особою. Вона була відкритою до спілкування, до нових вражень, що в майбутньому проявилося в її ставленні до інших. Вона любила людей.

Після знайомства з Україною, зусилля Олени Павлівни були спрямовані на поширення, вивчення інформації про життя і діяльність Павла Скоропадського та сприяла науковим дослідженням історії їхнього роду. Вона дуже щиро раділа незалежності України.

 

 

 

       

Владика Дмитрій Каран, Свято-Покровська церква на Подолі.

 

 

Павло Гай-Нижник, доктор історичних наук.

 

 

 

 

 

Професор Юрій Терещенко, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії України та зарубіжних країн Київського Національного лінгвістичного університету, голова управи “Союзу гетьманців-державників”.

 

 

Галина Сварник, український архівіст, завідувач Науково-дослідного відділу історичних колекцій Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника.