Всеукраїнська науково-практична конференція до 350-ї річниці оформлення українсько-турецького союзу в умовах посилення внутрішньої конфронтації в Україні з ініціативи Володимира Володимировича Кривошеї та на вшанування його світлої пам'яті.
18 жовтня 2019 року.

Благословення від блаженнійшого митрополита
Православної Церкви України Єпіфанія.

Протоієрей Клос Віталій Володимирович, доктор церковно-історичних наук, професор кафедри церковно-історичних і практичних дисциплін Київської православної богословської академії, доктор церковно-історичних наук, професор, клірик академічного храму святого апостола і євангеліста Іоана Богослова.

Вітальне слово до учасників конференції

Ярова Галина Іванівна, директор Музею гетьманства, м. Київ.

Дорошенко Олексій Олександрович, директор Української асоціації постачальників торгівельних мереж, депутат Київської обласної ради, президент “Гетьманського фонду Петра Дорошенка”.

Національно-визвольний рух в Україні середини ХVII ст.: політичний вибір української шляхти Остерського староства.
Кондратьєв Ігор Вікторович, к. і. н., доцент кафедри всесвітньої історії Національного університету “Чернігівський колегіум” імені Т. Г. Шевченка.

Гетьманат Петра Дорошенка у висвітленні тогочасних польських листів.
Мицик Юрій Андрійович, д. і. н., професор, завідувач відділу джерел з історії України княжої та козацької доби Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.

Україна в пошуках союзника: національні інтереси і геополітичні пріоритети.
Медвідь Федір Михайлович, доктор наук в галузі політології, к. філос. н., професор МКА, доцент, професор кафедри конституційного права, історії та теорії держави і права Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Легітимні спадкоємці булави гетьмана Павла Скоропадського у 1918 році.
Чернецький Євген, к. і. н. (Україна), доктор гуманістичних наук (Польща), завідувач відділу інформаційно-краєзнавчої роботи Білоцерківської міської централізованої бібліотечної системи ім. Петра Красножона, провідний науковий співробітник Меморіального музею-садиби І. С. Козловського, старший науковий співробітник Білоцерківського краєзнавчого музею.

Біографія Абрагама ван Вестерфельда (бл. 1620 — 1692).
Жарких Микола Іванович, к. хім. н., історик, літературознавець, мистецтвознавець, системний програміст, автор і керівник сайту “Мислене древо”.

Між “молотом і ковадлом”. Гетьман Петро Дорошенко і його боротьба за вільну самостійну Україну. Поміж занепадаючою Річчю Посполитою шляхетською та інвазійним Московським царством. Історія альянсу Гетьманату з Османською імперією та Кримським ханатом.

Ковальчик Рафал Віктор, доктор габілітований, професор надзвичайний Інституту історіі Лодзького університету (м. Лодзь, Польща).

Митрополіт Йосип Нелюбович-Тукальський — духовний соратник гетьмана Петра Дорошенка.
Гордієнко Дмитро Сергійович, к. і. н., старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.

Діяльність Петра Дорошенка в рецепції французьких сучасників.
Луняк Євген Миколайович, д. і. н., професор, завідувач кафедри історії України Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя.

“Вітчизна обох берегів Дніпра”: Петро Дорошенко і дискурс єдності Гетьманщини.
Богвиря Андрій Маркович, к. і. н., старший науковий співробітник української історіографії Інституту історії НАН України.

Дем'ян Ігнатович та Петро Дорошенко і дискурс єдності Гетьманщини.
Мамалага Віталій Вікторович, старший науковий співробітник національного історико-культурного заповідника “Гетьманська столиця”

Портретна іконографія і родова геральдика гетьмана Петра Дорошенка в творчій спадщині Георгія Нарбута.
Панченко Володимир Олександрович, к. і. н., доцент, науковий співробітник Музею гетьманства, м. Київ.