Театралізоване шоу учнів київської Гімназії А+
6 грудня 2019 року

Історія у наш час може може бути цікавою та доступною не тільки для дітей, а й для дорослих. Зараз важко чимось здивувати людей, які постійно знаходяться у інформаційному полі, всі володіють світом бо світ володіє усіма... Але не дивлячись на скажений темп нашого життя, необхідно все ж знаходити час та звертатися до витоків нашої культури, мистецтва, історії, звертатися до діячів і подій, що відігравали колись ключову роль. Зважаючи на неоціненний досвіт наших предків ми можемо не повторювати їх помилок.

Вже другий рік поспіль учні та викладачі Гімназії А+ втілюють у життя неймовірний проект "Живий музей", який дозволяє дітям глибоко дослідити, систематизувати та узагальнити історію, яку вони вивчають на уроках у незвичному форматі - театралізоване (імерсивне) шоу, дає можливість учням оживити події та історичні постаті шляхом перевтілення у відомих історичних діячів.

Яким чином нам вдається проявити інтерес до вивчення історії запитаєте Ви?

На уроках ми намагаємося не просто подати програмний матеріал. Ми розробляємо ігри, командні завдання, додаємо відео, діти працюють над есе, науковими завданнями із захватом! Саме такий інтерактив одного разу привів до думки щодо організації "Живого музею" вперше діти досліджували тему "Київська Русь" це була командна робота у якій кожен досліджував свого діяча та період пов'язаний з ним. Минулого року учні 7го класу показували свої театралізовані постановки у Гімназії для учнів 5-8 класів. Доречі всі елементи декорацій, атрибути, мапи, діти виготовляли власноруч на уроках трудового навчання та мистецтва.

Минулорічний проект запам'ятався всім!

Ще на початку цього навчального року учні 8го класу (минулорічні актори) звернулися з проханням організувати "Живий музей" ще раз, звичайно ми підтримали ініціативу дітей і почали підготовку до заходу. Запропонована тема дослідження "Доба козацтва" викликала підтримку ми придумали авторський сценарій, діти поділилися на групи і почали досліджувати життя та діяльність Вишневецького, Наливайка, Сагайдачного, Хмельницького, Виговського, Брюховецького, Тетерю, Дорошенко, Сірка, Мазепу, Розумовського, ми придумали сценки, репліки, а далі почались репетиції і підготовка до заходу. Головною ідеєю було організувати та провести захід саме 6 грудня у День Збройних Сил України і саме у музеї Гетьманства, який являється не тільки символом гетьманства, а й колискою доби козацтва.

Саме тут 6 грудня і пройшов захист проекту "Живий музей" імерсивне шоу було показане учням 7х та 9х класів Гімназії А+, які нічого не підозрюючи потрапили на планову екскурсію, яку для них проводили їх же друзі. Крім дітей театралізоване шоу було показано і відвідувачам музею.

Сподіваємося, що наша історія ніколи не буде забутою і щоразу викликатиме інтерес і вдячність до тих хто творив її у той, або інший час!