До Дня козацтва та Дня захисника України Музей гетьманства організував проект «За Україну». Проект представляє мистецькі твори двох київських художників Наталії Павлусенко та Андрія Івахненка, що мали персональні виставки в нашому музеї.
Твори митців розповідають про геройські сторінки історії України як минулого, так і сучасності, через призму образів козацьких ватажків написаних з героїв України сьогодення. 
Наприклад, Н.Павлусенко портрет Северина Наливайка написала з фото героя України Олександра Мороза. Образи обох героїв відзначаються винятковою хоробрістю, мужністю, фізичною силою. 
Северин Наливайко –служив сотником надвірної хоругви князя К.Острозького. У 1594 р. залишив службу сотника і зібравши людей виступив проти влади Речі Посполитої. Іменував себе запорозьким гетьманом, хоча формально йому підлягали нереєстрові козаки. 1596 р. був арештований, катований і страчено у Варшаві 1597 р. 
Олександр Мороз – герой АТО, знаменитий танкіст, який у складі першого танкового батальйону обійшов весь Луганськ, проривав оборону під Лутугиним, керував ротою "Булатів" (Т-64БМ) в районі Логвинового, де вони знищили 6 ворожих танків.
Важливим для нашої держави залишається питання Великого державного герба, тому на виставці представлений проект герба авторства Андрія Івахненка. 
Особливу ауру сили та мужності створюють інші твори представлені художниками.