Мистецтво  «Ошібана»  справді межує з чаклунством. З тоненьких травинок, тополиного пуху, різнокольорових листочків, пелюсток квітів, без будь-яких фарб і пензля на папері оживають чудові пейзажі, композиції, натюрморти, портрети… 

Протягом багатьох віків японці приділяють особливу увагу рослинам, квітам, шануючи їх, як символічний земний ланцюжок, який поєднує всі живі істоти. І щоб зберегти красу і користь, яку дарує нам споглядання квітів та рослин у природі, вони створили мистецтво «Ошібана» - живопис без пензля і фарб з пресованих квітів. Японській ошібані 600 років…За цей час вона встигла підкорити серця мільйонів людей в усьому світі. У свій час нею захоплювалися доньки Пушкіна, Дружина Льва Толстого, княгиня Монако Грейс Келлі, англійська майстриня Памела Макдауел, росіянина Юркова, білоруски Тетяни Мєзєніної.  В Україну ж ошібана потрапила у далекі 70-ті, завдяки справжнім ентузіастам цієї справи – Валентині Чаус, Ніні Мінченко, Валентині Білецькій. Сьогодні ми можемо з гордістю сказати – українська ошібана також відбулася! Особливого та самобутнього стилю з відтінком ностальгії на національного колориту надбала ошібана саме в Україні – завдяки нашій неповторній природі, різнобарвній флорі та унікальним, талановитим майстрам, які отримують престижні нагороди від суворих японських та американських суддів на міжнародних конкурсах ошібани. Маємо унікальне творче об’єднання, майстрині якого вже 15 років несуть у своїх серцях та на кінчиках своїх пальців любов і високий професіоналізм ошібани. Усіх нас єднає жанрове розмаїття та технічна неповторність, і назвалися ми на честь богині квітів – «Палітра Флори». До складу об’єднання входить 11 мисткинь: Бердник Тетяна(пейзаж, панночки, флорографіка, квіткові композиції), Блажчук Ірина ( квіткова мініатюра), Процко Валентина ( пейзажі з фізалісу), Сільченкова Любов ( флористична мозаїка), Олена Зайцева ( жанрова флористика), Тетяна Михайличенко ( роботи з тополиного пуху), Олена Гарна ( пейзажі, коні), Наталя Козлова ( пейзажі), Наталя Мальована (пейзажі. Композиції), Оксана Мушкетик ( пейзажі), Лариса Димніч ( макети церков з соломки)    

 -Флористичний живопис – унікальне мистецтво, - не втомлюється доводити Тетяна Бердник – одна із засновниць творчого об’єднання. - Недарма Міжнародне товариство майстрів пресованої флористики  (IPFAS) вимагає,  аби цей вид творчої діяльності розглядався саме як  живопис, а не як різновид декоративно-ужиткового мистецтва. Часто-густо наші  художники ставляться до флористів скептично: в ціні олія, акварель, пастель... А от іноземці шаленіють від  handmade – всього того, що народжується внаслідок  кропіткої, вдумливої та одухотворенної ручної  праці.