Виставка живописних робіт Віктора Каверіна і Миколи Закусила
8 травня - 10 червня 2019 року
В Музеї гетьманства експонується виставка живописних робіт Віктора Каверіна і Миколи Закусила "Синтез душі: пензля і пера" (м. Київ). Художники-друзі Віктор Каверін і Микола Закусило запрошують Вас на свою виставку, метою якої є презентація кращих робіт широкому глядацькому загалу.
|
Віктор Каверін – відомий український художник, учасник численних республіканських та міжнародних вернісажів. Народився 11 березня 1950 року в місті Ужгороді. У 1962 році поступив на навчання до Київської художньої середньої школи, яку закінчив у 1969 році. З 1972 по 1979 роки – студент Київського державного художнього інституту. Викладачі: С. П. Подерв’янський, Д. Д. Лідер. У картинах митця важко відрізнити написане з натури від вигаданого, фантастичного. Каверін досить різноплановий, про що свідчить різнобічний талант: на полотнах поряд з експресією межує лірика, іноді навіть меланхолія… І хоч багато вже зроблено, художник шукає, мислить, експериментує. У цьому запорука його творчої молодості і нових звершень. Віктор Каверін має багато учнів і послідовників. |
Микола Закусило — письменник-живописець. Народився 14 серпня 1956 року в селі Малі Мошки на Житомирщині у краю лісів і боліт Овруцько-Словечанського кряжу. Саме звідси у нього потяг до живопису і розпису. Микола Закусило закінчив Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка (1982) та художню студію при Будинку художника (2001).
Митець написав низку романів з елементами реального життя, фантасмагорії, демонології та міфології: «Граматка скорблячих», «Книга плачів», «Норинчанка і птах», «Деревлянин і янголиця», «Юнка і Первень». Він – автор кількох п’єс, трактатів пастуха «Полєшукова душа». Як художник, Микола Закусило тяжіє до природи як основи людського буття. На його картинах: умиротворення, мироносність, свіжість барв, настрій кольорів весни, літа, осені, зими. Атмосфера синтезу душі: пера і пензля дає шанс перемінити цей світ у собі, щоби довкіл змінився круг і ти став змістовнішим у самому собі… Творець багато медитує, працює на дереві й полотні, ліпить образи словом, звуком і фарбою. Писар птаха і людини-душі лишається завжди собою, знаходить і віднаходить себе у всьому. Зачарований креативністю мислення, зберігаючи ментальні знаки Полісся, полєшук жиє життям, задля якого був народжений. Микола Закусило учасник персональних і колективних виставок.