Фестиваль фотографії, зробленої без об’єктива
14 червня - 4 липня 2019 року
«Pavlovka pinholefest» - фестиваль фотографії, зробленої без об’єктива.
Мета фестивалю - єднання фотомитців світової спільноти, які послуговуються давньою фотографічною традицією. Це єдиний український фестиваль, який представляє широкому загалу фотографічні надбання світової пінхольної спільноти.
Крізь призму пінхолу досліджуються національні особливості, будуються міжкультурні зв’язки.
Фестиваль сприяє зростанню творчої майстерності, долучає молодь до фотокультури.
У світі не має іншої фотографічної техніки, що проходить червоною ниткою крізь усю історію людства, сприяє відображенню, осмисленню, створенню альтернативної візуальної культури, що живиться колективною архетипічною пам'яттю.
Пінхол - найдавніша фотографічна техніка. Його коріння сягає часів первісної людини, яка крізь невеличкий отвір у шкурі тварин бачила перегорнуте зображення – сучасний фотоапарат працює за тим же принципом.
Явище пінхолу було описане Арістотелем, послідовниками китайського філософа Мо-цзи.
У 16-17 ст. Кеплер розробив теорію камери, відтоді природне явище, описане Арістотелем, називають «ефектом камери-обскури».
Пінхол-фотографія стала популярною в 90-х роках XIX століття в Європі, США та Японії.
У 60-х роках минулого століття в Європі відроджується інтерес до фотографування без лінз, а в 1990-ті приходить в Україну.
Пінхолом займаються від Патагонії, Колумбії, Чилі до Японії, від Шотландії до Греції. Пінхол-фотоапарат можна зробити з будь-чого: коробки, трамвая, літака, праски…
Цілі фестивалю - спонукати творчо мислити, розширити культурні обрії, навчити застосовувати потужний творчий інструмент для культурного діалогу, об’єднати фотомитців світової спільноти, українських фотографів, що працюють в цій техніці, познайомити їх зі світовим надбанням у галузі пінхолу, дослідити національні особливості учасників, побудувати міжкультурні зв’язки, долучити широкий загал до фотомистецтва.
Фестиваль привнесе в Україну високий світовий стандарт культурних подій, об’єднає різні інституції для популяризації фотомистецтва, зокрема українського, на світовому ринку, поширить в Україні та за її межами пінхольний рух, розповість загалу про це культурне явище, надасть змогу митцям розповісти про свою творчість, долучить молодь до занять фотомистецтвом.