Виставка творів українських художників-графіків
8 - 30 серпня 2019 року
У нашому музеї працює виставка творів українських художників-графіків присвячена 350-й річниці започаткування гетьманської столиці у Батурині. На виставці представлені твори з фондів Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» м. Батурин.
В березні 2019 року виповнилося 350 років, як гетьманською столицею України став Батурин. Батурин займає особливе місце серед гетьманських резиденцій, адже гідно виконував специфічні столичні функції Козацької держави найдовше – 53 роки.
На виставці представлені роботи кращих українських художників-графіків В. Лопати, С. Якутовича, О. Данченка, О. Губарєва, В. Войтенка, А. Сіденко, В. Перевальського, які демонструють героїчні сторінки боротьби козаків з ворогами за свободу та незалежність.
Широко представлено на виставці зображення козака Мамая – своєрідної ікони, яка нагадує завжди про ті часи, з яких все починалось і які неможливо забути. Мамай - це образ свободи і волі переконливо виконаний авторами в різних техніках, що робить його вічним, як вічна наша пам’ять про ті далекі героїчні часи.