Виставка плакатів
27 вересня - 10 жовтня  2021 року

З 27 вересня до 10 жовтня 2021 року у Музеї гетьманства експонується виставка пам'яті Надії Коваленко приурочена до дня Святих Віри, Надії, Любові і матері їх Софії та 71 річниці з дня народження художниці.

В експозиції представлені театральні плакати і плакати на соціальні теми виконані в 80-х роках минулого століття. Виставка має на меті вшанування пам'яті художниці і ознайомлення сучасних глядачів з творами які довгий час не експонувались і зараз є мало відомими.

Надія Коваленко (1950 - 2007) народилась 26 грудня 1950 року в місті Богуслав Київської області в родині Коваленко Олексія Олексійовича і Валентини Платонівни. Згодом родина переїхала в Тетіїв і мешкала там до початку 70-х років коли знову переїхала — до Броварів.

Навчалась в Тетіївській середній школі №2, в старших класах вступила до Республіканської художньої середньої школи ім. Т. Г. Шевченка. У 1978 році закінчила графічний факультет Київського Державного художнього інституту (зараз Національна Академія Образотворчого Мистецтва та Архітектури), де навчалась у майстерні плакату під керівництвом професора Лящука. Після закінчення інституту отримала скерування до Комбінату декоративно-прикладного мистецтва на посаду творчого художника.

З 1978 до 1990 року працювала в царині соціального та рекламного плакату у співпраці з видавництвами «Політвидав», «Агітплакат» та «Кінореклама». В цей час вона виконала серії рекламних плакатів до вистав для Театру Юного Глядача та «Цирк на сцені». З 1978 до 1987 року брала участь у Республіканських та Всесоюзних виставках плакату, а з 1991 року почала займатися олійним живописом.

З 1993 року, співпрацюючи з Нью-йоркською галереєю Surf Art Exchange, створила понад сто робіт у різних жанрах живопису: від різнотематичних натюрмортів до портретів, копій і жанрових та історичних картин.

У 2007 році Надії Коваленко не стало.

Всі живописні роботи художниці знаходяться в приватних колекціях, більшість з яких за кордоном. В експозиції представлені оригінальні відбитки плакатів які були створені і надруковані у 80-х роках минулого століття.