Виставка творів Андрія Ільїнського та Івана Григор'єва
17 - 30 жовтня 2021 року

З 17 по 30 жовтня 2021 року в Музеї гетьманства експонується виставка «Створіння і сутності», яка є частиною проекту художників Андрія Ільїнського та Івана Григор'єва присвяченого монстрам в культурі, мистецтві, філософії та психології.

Основною темою виставки є підсумок роздумів і дискусій, присвячених багатовіковому, актуальному також сьогодні інтересу людей до істот, що є плодом їх фантазії.

На виставці показані об'єкти малої пластики / керамічні скульптури і ліногравюри.

Андрій Ільїнський — радянський, український художник, відомий скульптор-кераміст і графік, учасник багатьох виставок. Народився 24 серпня 1949 року в Києві.

У 1976 році закінчив художній факультет Московського поліграфічного інституту. Педагоги з фаху — А. Гончаров, Д. Жилінський, П. Захаров. Працює у Києві. З1987 року член Національної спілки художників України.

Роботи Андрія Ільїнського зберігаються у Національному Музеї українського народного декоративного мистецтва (м. Київ), Національному музеї-заповіднику українського гончарства (с. Опішне на Полтавщині), приватних колекціях в Україні, Німеччині, Ізраїлі, США, Франції, Швейцарії.

Андрій Ільїнський є автором поетичної збірки “Печати на глине” (1990), низки статей з історії археологічної науки, упорядником книжки спогадів i листів свого батька Тереножкіна Олексія Івановича - видатного археолога-енциклопедиста, дослідника старожитностей Поволжя, Середньої Азії, кіммерійської та скіфської епохи.
(За матеріалами Вікіпедії).

Іван Григор'єв – український графік і живописець. Народився 1969 року в Києві. Син художниці Галини Григор'євої, онук художників Сергія Григор'єва та Любові Григор'євої-Стелецької, правнук відомого археорлога, історика і спелеолога Гната Стелецького. З 1994 року член Національної Спілки художників України. У 1993 році закінчив Українську академію мистецтв (Київ; майстерня А. Чебикіна, Г. Якутовича). З 1992 року учасник художніх виставок. Працював у видавництві «Дух і Літера». Проілюстрував книгу «Білі сни» (К., 2003) Б. Мозолевського. Автор меморіальних дощок отців Олександра та Олексія Глаголєвих (встановлено 2001 у дворі Національного університету «Києво-Могилянська академія»), живописних творів – «Спогад», «Улітку», «Край озера» (усі – 2005). Живе і працює в Києві.
(За матеріалами Енциклопедії Сучасної України).