Людмила Бевз 01.06.2020

 

Наймолодша донька гетьмана Павла Скоропадського народилася в еміграції, в Німеччині 1919 року. Вона мала велику різницю у віці з старшими сестрами і братами. Тому і дитинство її було зовсім іншим, відмінним від вихованих в дворянських традиціях старших дітей Скоропадських.


Живучи у великому будинку, де крім рідних завжди було багато чужих дорослих, мала Оленка була залишена у своїх розвагах сама на себе.


Це була жвава, балакуча, спрагла до активностей дитина. Шукаючи живого спілкування, дівчинка потоваришувала з дорослим гостем батьків, що прихильно ставився до її балачок - гетьманцем з США Михайлом Тимофіївим. Він, на відміну від інших, що вели нудні розмови чи голосно дискутували, завжди з бажанням та щирістю грався з маленькою Гетьманівною. Тому й отримав щиру дитячу любов, яка спонукала довіряти йому неймовірні бажання. Одне з них - мати маленьку кізочку. М. Тимофіїв навіть через рік не забув про бажання своєї маленької товаришки - приїхав наступного разу до Ванзея з козою.


Радощам малої Гетьманівни не було меж, вона гралася з твариною, яку назвали "Галька", навіть збиралася поселити її в себе в кімнаті, щоб разом спати. Але дорослі не дозволили, і розмістили козу в хліві. Оленка з друзями залюбки бавилися з "Галькою". І як відзначала Олена Павлівна, це козенятко започаткувало династію домашніх кіз у господарстві Скоропадських.
Але ця історія не про самотність малої дівчинки, бо це не так. Олена була дуже відкритою дитиною і завжди мала багато друзів як серед однолітків, так і серед дорослих. Це швидше про те, що важливо дослухатися до дитячих бажань, думок, мрій, адже в дорослому віці вони з вдячністю будуть згадувати такі, на перший погляд, не значні події.


Якщо ми, дорослі, заглянем до своїх дитячих комірчин пам'яті, то кожен знайде такі моменти. Тож давайте пам'ятати як важливо для дітей мати увагу, любов і підтримку.

 


Фото колоризоване за допомогою https://demos.algorithmia.com/