Людмила Бевз 21.05.2021

 

Анатолій Гайдай дуже своєрідний художник, його покликанням була скульптура. Але для монументальних скульптур у нього не було умов, не було приміщення, матеріалу. Все це вимагало великих витрат і митець навчився творити свої скульптури у домашніх умовах з пап’є-маше. У 2003 році він познайомився з Музеєм гетьманства і мав персональну виставку чудових козацьких робіт. Частину своїх творів він подарував музею. І з того часу його скульптури «Січовий писар», «Гармаш», « І загримлять, тулумбаси» прикрашають нашу експозицію.

Анатолій Гайдай - народився 20 серпня 1930 року в с. Линовиці Прилуцького району, Чернігівської ( колишньої Полтавської області). Закінчив Дніпропетровське державне художнє училище. Працював художником-бутафором у російському драматичному театрі ім. Горького в м. Дніпропетровську, художником-оформлювачем у Чернігівських обласних художньо-виробничих майстернях. Займав посаду художника-реставратора у Полтавському краєзнавчому музеї. А.Ф. Гайдай- учасник республіканських і обласних виставок. Основна тема його творчості – козацтво. Останні роки життя від працював у Центральній районній бібліотеці імені М.О.Некрасова., колеги ним пишалися і разом з ним організовували його творчі виставки в інших закладах. Його не стало в червні 2014 року.

Це була сумлінна, творча, талановита людина. Він працював з особливим натхненням, тому його скульптурні композиції глибоко патріотичні, створені з повагою до історії України та любов’ю до людей – персонажів його творів.

 

 

Гайдай Анатолій Федорович (1930-2014).   Гармаш. Автор А.Ф. Гайдай, Полтава.

 

 

І загримлять тулумбаси.
Автор А.Ф. Гайдай Полтава 1998 р.

  Січовий писар.
Автор А.Ф. Гайдай Полтава, 1991 р.